Titulkovaná televize Beey TV pro osoby se sluchovým postižením


NEWTON Technologies spustili webovou titulkovanou Televizi Beey pro diváky se sluchovým postižením. Platforma využívá nástroje na bázi umělé inteligence a díky nejlepší tuzemské technologii pro rozpoznávání řeči zprostředkovává rychlé a nezkreslené informace..

Za méně než 24 hodin od nápadu byla televize spuštěna v polovině března s cílem co nejrychleji poskytnout komunitě lidí se sluchovým postižením klíčové informace o koronavirové pandemii a souvisejících vládních opatřeních. Diváci se sluchovým postižením si tak mohou na Beey TV pustit otitulkované nejen nejdůležitější denní zprávy, ale například i rozhovory DVTV. Řešení bylo vyvíjeno primárně pro období krize, nicméně použitelné je univerzálně. Do budoucna autoři platformy také plánují rozšířit služby o živé titulkování video streamů a servisu pro cizince žijící v České republice.

V současné chvíli, pokud je video dostatečně kvalitní, probíhá titulkování automaticky, avšak nahrávky jsou často nedokonalé a editoři tak musí automatický text opravovat. Pokud byste rádi pomohli s informováním osob s postižením sluchu a stali se například dobrovolníky právě pro editaci automatických přepisů, kontaktujte prosím iniciativu na emailu beey@newtontech.cz.

g14 Created with Sketch.