Virtuální klinika – komunikace s lékaři v reálném čase z bezpečí domova


EUC Virtuální klinika poskytuje lékařskou péči distančním způsobem z bezpečí domova – což přispívá ke snížení možnosti šíření koronaviru a zmírnění dopadů aktuální situace na zdravotnický systém. Pacienti nemusí sedět v přeplněných čekárnách, nevystavují se zbytečně riziku nákazy koronavirem
a zároveň tak uleví přetíženým lékařům a zdravotníkům. Web byl spuštěn za podpory pojišťoven VZP a ZPMV a využívá osvědčenou švédskou technologii, která umožňuje živý chat, video-konzultace, vypsání e-receptu či vedení zdravotní dokumentace. Pacienti tak mohou vyřešit až 60 % svých zdravotních problémů zcela zdarma a bezkontaktně.

Vyšetření ve Virtuální klinice probíhá stejně jako návštěva ordinace. Cílem je poskytnout skutečnou lékařskou péči distančním způsobem z pohodlí domova a snížit dopady aktuální situace ve zdravotnictví. Ordinace Virtuální kliniky funguje 24 hodin denně, aktivovat službu je možné každý den mezi 8:00 a 18:00 hodinou, kontakt s lékařem proběhne do 30 minut. Pacient vyplní krátký dotazník o svých zdravotních potížích, které následně konzultuje s lékařem přes chat nebo prostřednictvím video-hovoru. Lékař poté navrhne způsob léčby, vystaví e-recept, e-neschopenku, vypíše žádanku na specializovanou péči nebo test na covid-19. Klinika vede pacientům klasickou zdravotní dokumentaci, kterou si mohou kdykoliv vyžádat. Služby Virtuální kliniky podléhají stejným zákonům jako klasické ordinace. Jejich využití je bezplatné (hradí ho zdravotní pojišťovna) a nemá žádný vliv na registraci u vašeho praktického lékaře. Virtuální klinika zatím neošetřuje dětské pacienty, těhotné ženy a neposkytuje předoperační vyšetření.

 

g14 Created with Sketch.